van dedem's vaart

3e pand
den Hulst - Huizingerveld


Sluis III 'in den Hulst'

Sluis No. 3 'in Den Hulst' is een schutsluis t.b.v de scheepvaart en een stroomduiker voor de afwatering. Bij de overname in 1845 was het een houten schutsluis van zeer gebrekkige samenstelling. Na diverse verbeteringen kwam in 1882 een geheel nieuwe sluis gereed. Deze was op 125 meter beneden de oude gebouwd.


De benedenmond van de schutsluis.

De bovenmond van de schutsluis.

In de sluis.

Ophaalbrug No. 3, bovenhoofd schut

Ophaalbrug voor gewoon verkeer in de grintweg langs de Dedemsvaart, die terplaatse overgaat van de zuidelijke naar de noordelijke oever.

Ophaalbrug No. 4, Ommerdijkerbrug

Ophaalbrug voor gewoon verkeer verbindt de staatweg langs de 'Ommerdijk' met de grintweg langs de Dedemsvaart. Eerst van hout, sinds 1880 van ijzer.

Ophaalbrug No. 5, Koeriersbrug

Eerst geheel van hout. In 1881 vervangen door ijzer.

Ophaalbrug No. 6, oosteinde van Nieuwleusen

Voor gewoon- en stoomtramverkeer. De grintweg van Hasselt naar Avereest gaat over van de noordelijke naar de zuidelijke oever. Terwijl de stoomtram van Zwolle naar Nieuw-Amsterdam van de zuidelijke naar de noordelijke oever gaat. Ook deze was oorsprokelijk van hout, na de komst van de Dedemsvaartschen stoomtramweg in ijzer.

Beeldbank Nederlands Instituut voor Militaire Historie. ca. 1945

Vastebrug No. 4, Varsenerstouwsloot

Vaste stenen brug in de grintweg langs de zuidzijde van de Vaart.

Vastebrug No. 5, Nieuwendijksloot

Vaste stenen brug in de stoomtramweg en de zandweg langs de noordzijde van de Vaart.